Tez Yazdırma Hizmeti Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Akademik kariyer yapmak isteyen kişilerin ilk aldıkları eğitim yüksek lisans eğitimidir. Yüksek lisans eğitiminin de en zorlayıcı kısmı tez hazırlama aşamasıdır. Genellikle iş hayatı ile yüksek lisans eğitimini bir arada yürütmek isteyen öğrenciler zamansızlıktan dolayı yüksek lisans tez yazdırma hizmetleri almak istemektedirler. Bizlerde bu amaçla yüksek lisans tezi yazdırmak istiyorum diyen kişilerin dikkat etmeleri gereken detayları aktarmak istiyoruz…

Yüksek Lisans Tez Yazdırma Hizmetleri Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Detay!

1. Tezin Akademik Dille Yazılacağından Emin Olun!

Yüksek lisans tez yazdırma hizmeti alacak olduğunuz firmanın tezleri sıradan ve amatör bir dille yazmadığından, tamamı ile akademik bir dille yazdığından emin olmadan sipariş vermeyiniz. Merdiven altı bir şekilde hizmet veren birçok tez yazdırma firması bir köşe yazısı yazar gibi tez hazırlayabilmektedirler. Bu detaya dikkat ediniz.

2. Yazılacak Olan Tezin Maksimum İntihal Oranını Belirtin!

Yüksek lisans tezi yazdırmak istiyorum diyen kişilerin dikkat etmesi gereken ikinci önemli detay tezin üniversitenin belirlemiş olduğu intihal oranını aşmamasıdır. Seçmiş olduğunuz tez yazdırma firmasına üniversitenizin belirlemiş olduğu maksimum intihal oranını belirtmeniz boşa zaman kaybetmemenizi sağlayacaktır.

3. Yazılacak Olan Tezin Üniversitenin Tez Yazım Kılavuzuna Uygun Olması Gerektiğini Belirtin!

Dikkat edilmesi gereken bir başka önemli husus yazılacak olan tezin üniversitenin belirlemiş olduğu tez yazım kılavuzuna uygun olarak yazılmasıdır. Tez yazdırma hizmetleri veren firma uzmanlarının üniversitenizin belirlemiş olduğu bu tez yazım kılavuzunu dikkate almaları gerektiğini belirtmeniz alınacak olan hizmetin standardını yükseltecektir.

Tez Destek Merkezi

4. Tezin İçerik Kısmının Tezin Düzeyine Göre Yazılıp Yazılmayacağından Emin Olunuz!

Bir yüksek lisans tezi lisans veya ön lisans düzeyinde yazılmamalıdır. Bir yüksek lisans tezinden beklenen çok daha bilimsel ve kavramsal bir dil kullanılmasıdır. Tezin içerik kısmının yüksek lisans düzeyinde olacağından emin olduktan sonra sipariş vermeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

5. Konu Başlığı ve Bağlantıların Tez İçeriği ile Uyumlu Olacağının Garantisini Alınız!

Tez yazdırma işini amatörce yapan kişi ve kurumların vermiş olduğu hizmetlerde en sık rastlanılan sorunların başında tez içeriği ile konu başlığının alakasız olmasıdır. Yüksek lisans tezi yazdırmak istiyorum talebinde bulunduğunuz firmanın bu hususta da titiz çalışmalar gerçekleştirdiğinden mutlaka emin olunuz.

Yayınlayan

muhterem Akyaz

Türkiye’deki ve Dünyadaki bütün öğrencilere hizmet vermek amacıyla 2012 yılında Platon Tez Hazırlama Merkezi'ni kurdum. Küçük ama etkili değişiklikler yaparak en iyiye ulaşmayı hedefliyorum.

Bir Cevap Yazın