Site icon Platon Tez Hazırlama

Hukuk Tezi Hazırlama

Judge gavel with Justice lawyers, Lawyer or Judge counselor working with agreement contract in Courtroom, Justice and Law concept.

Aslında hukuk tez hazırlama işinin zorluğundan ziyade, bölümü okumanın kolay olmadığını söyleyerek başlasak daha doğru.

Bölümü bitirmenin zorluğu konusunda etrafınızdan birçok hikâye işitmişsinizdir. Belki de üniversite bölümleri arasında en ağır dilin kullanıldığı bir bölüm. Sınıfta kurduğunuz ve herkesin anladığı cümlelerin çoğunu dışarıdaki insanların yüzde 80’i anlamıyor. Böyle bir bölümü, kolay kolay bitirememeleri normal aslında.

Özellikle yazılı kaynakların durumunu, hukuk okuyanlar veya mezunları çok daha iyi biliyor. Ayrıca bu yazılı kaynaklardan -deyim yerindeyse- kafanızı kaldırmadan yıllar geçirmeniz gerektiğini hatırlatmış olalım.

Hukuk Fakülteleri Dışarıdan Çok Çekici Görünüyor

Filmlerde, dizilerde gördüğümüz avukatlara bakınca pek karizmatik görünüyor. Zira avukat tiplemeleri genelde sözlü iletişim kabiliyetleri ile öne çıkan karakterler oluyor. Ancak bu sözlü iletişimi geliştirmek için, mesleğe başlamadan ve mesleği icra ederken sarfedilen çabadan bahsedilmiyor.

Hukuk fakültelerinde geçen sahneleri düşündüğümüzde ise belli bir doz “kitaplara gömülme sahnesi” görebiliyoruz. Fakat burada büyük bir eksiklik var. Bu eksiklik o kadar büyük ki, tek başına film olur.

Evet, bildiniz, hukuk tez hazırlama bu anlatılanlar arasındaki en büyük eksik.

Maalesef eğitim hayatınız boyunca okuduğunuz binlerce sayfa yetmezmiş gibi son olarak bir de tez araştırması yapmanız gerekiyor. Birkaç dersi geçebilmek için binlerce sayfa okumanız gereken bir bölümde, koskoca bir tezi hazırlamak için ne kadar çalışmanız gerekir hiç düşündünüz mü?

Dünyada Tezini Hazırlamak İsteyeceğiniz En Son Bölüm: Hukuk

Biz biraz düşündük ve kıyas kabul etmeyeceğine karar verdik. Özellikle de bölümün doğası gereği “kurt hocalardan kurulu” olarak nitelendirebileceğimiz tez heyetlerini düşündüğümüzde… Hukuk fakültesi hocası demek, detaylı inceleme demek. Eğer bölümde birkaç dönem geçirme şansı bulduysanız bu hesabı çok iyi yapacağınızdan eminiz. Derslerinizde ve sınavlarınızda bu kadar detaycı olan hocaların, daha üst seviyeleri ile tez heyetlerinde karşılaşacağınızı hayal edin. Bölümün doğası gereği, bir cümlenin virgülüne kadar incelendiği bir ortam. Bu ortamdan çıkış biletinizi alıp, mesleğe atılmanız için son şansınız tez yazmak.

Ama tabi imkânsız bir iş demiyoruz. Sadece çok zor. Çünkü, hukuk tez hazırlama müthiş bir birikim ve dikkat gerektiriyor. Aslında bu konuda önceden tecrübeli olsanız bile, hukuk tezi hazırlamak çok büyük bir iş .

Dünyanın En Zor İşlerinden Birini  Kolayca Halletmek İster Misiniz?

Tabii ki isterseniz, cevaplamanızı beklediğimiz bir soru değildi zaten.:) Eğer gerçekten istiyorsanız sadece yazıyı okumaya devam edin. Yazı bitiminde yüzünüzde oluşacak gülümsemenin son halini merak ediyoruz.

Hukuk kısmını geçelim, herhangi bir tez hazırlama konusunda tecrübeniz yoksa durum vahim. Çünkü hukuk tez hazırlama işinden önce “tez hazırlama” işini iyice öğrenmeniz gerekecek.

Gerekecek derken, lafın gelişi. Eğer hukuk tez hazırlama işinizi bize bırakmaya karar verirseniz, bunların hiçbirine gerek kalmayacak. Aslında bizim de bu kadar çabalamamız gerekmeyecek.

Neden? İşimiz ciddiye almadığımız için değil tabii ki.

Biz bu konuda halihazırda tecrübe edinmiş bir ekiple hukuk tez hazırlama işini yapacağız. Yani size daha önce bahsettiğimiz “tez hazırlama” konusunda yüksek deneyimle yola çıkmış olacağız. Bununla birlikte, hukuk tez hazırlama ekibimizin alana hakim olduğunu tekrar vurgulayalım.

Bunların paralelinde, bu işi size göre çok daha kısa sürede halledebileceğimizi de siz tahmin etmişsinizdir. Eğer tez yazmanıza engel olan sebep, zaman darlığı ise yine doğru yerdesiniz. Tezinizi yarın teslim etmeyecekseniz, size yardımcı olabiliriz.

Tez yazma konusunda hiçbir fikriniz olmadığı için sıkıntıya girdiyseniz bizim tecrübemizden daha faydalı bir kaynak bulamayacağınızın farkına varmışsınızdır.

Tez hazırlama işini bütün detayları ile defaatle yapmış kişiler tarafından, siz çaba sarf etmeden hazırlanacak bir tez. Aynı zamanda „kurt hocaların” karşısında tirtir titremenize gerek bırakmayacak kalitede hazırlanmış olacak. Hem fakültenin hem de tez yazma işinin gereklilikleri sonuna kadar yerine getirilmiş halde, profesyonel olarak hazırlanmış bir teze sahip olacaksınız.

Çalışma prensibimiz ve fiyatlar hakkında bilgi edinmek isterseniz eğer Tez Hazırlama Fiyatları adlı makalemizi de okuyun. Veya direk bize ulaşın İletişim

Exit mobile version