İntihal Oranı Düşürme

Merhaba arkadaşlar,

Yüksek lisans ve doktora tezlerinde intihal oranına çok dikkat edildiği bilinmektedir. Üniversitelerin çoğunluğunda intihal oranları %20 ve %30 arasında değişiyor.

Hazırladığınız tezde eğer intihal varsa danışman hocanız intihal tespit programı olan Turnitin sayesinde bunu hemen anlayacaktır. Bu yüzden tez hazırlarken intihal oranına çok dikkat etmelisiniz.

İntihal Nasıl Düşürülür

Başka bir yerden aldığınız paragrafı okuyup tekrar yorumlamanız gerekmektedir. İntihale ancak bu şekilde yakalanmazsınız. Çoğu öğrenci çalışmasını hazırlarken birçok tez ve makalelerden ister istemez faydalanır. İntihal dolayısıyla kopyalama yaparken çok aşırıya kaçmamak yararınızadır. Gereğinden fazla kopyalama yaparsanız turnitin raporun da intihal oranı oldukça yüksek çıkacaktır.

İntihal düşürmeyi kelime dağarcığı geniş, yeri geldiğinde uzun paragraflar kurabilen arkadaşlarımız yapar. Hatta birkaç çalışma arkadaşımız çok daha da ileri giderek işi abartmış, Türkçedeki en az 500 tane kelimenin eş anlamlarını çalışma odasının çeşitli yerlerine yapıştırmıştır.

Hal böyle olunca, intihal düşürürken tıkanılan yerlerde, küçük notlar halindeki kelimelere şöyle bir göz gezdirmek, intihal düşürme aşamasını daha hızlı hale getirmektedir. Sonuç olarak intihal düşürme de size yardımcı olacak arkadaşlara, bu işin psikopatları diyebiliriz.

İntihal düşürme yaparken anlam bütünlüğünü bozmadan paragrafları yorumlarız.

İntihal Düşürme Ücreti

İntihal düşürme ücreti intihal raporu sonrası verilmektedir. Tezin içeriği, intihal oranı, yüzde kaçın altına düşeceği ve teslim tarihi fiyatı etkiler. İntihal oranınızı biliyor ama İntihal Raporunuz yoksa, tezinizi bize mail atarak intihal düşürme fiyatını öğrenebilirsiniz.

Size iki farklı şekilde yardımcı olabiliriz;

1. Sadece intihal raporu almak isterseniz, gönderdiğiniz çalışmanızın intihal raporunu (ön ödeme sonrası) 1 saat içerisinde size detaylı bir şekilde gönderebiliriz.

2. Eğer intihal düşürmeyi biz yapacaksak, intihal raporu sonrası çıkan sonuç doğrultusun ücret belirlenir. Tarafınızca onaylandıktan sonra tezinizin intihal oranını %10’a kadar düşürebiliriz.

Bize ulaşın, uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır.

Önemli not: İntihal Raporu alındıktan sonra (nereden alırsanız alın) tezinizi kesinlikle sistemden sildiriniz. Eğer sildirmezseniz danışman hocanız intihali kontrol ettiğinde İntihal Oranı %80-90 arası çıkacaktır. Bizim ilk dikkat ettiğimiz konu budur. Alınan rapor sonrası teziniz anında sistemden silinmektedir. Bundan dolayı ücretsiz intihal raporu veren web sayfalarından uzak durmalısınız. Alacağınız rapor kesinlikle Turnitin veya iThenticate olsun.

Çok önemli not: Daha önce “İntihal Oranı Düşürme” ve “İntihal Oranı Nasıl Düşürülür” ile ilgili detaylı bilgi verdik. Tam bilgi sahibi olmak için ve örnek intihal düşürmeye göz atmak için bu yazımızı da okumanızı şiddetle öneriyoruz. İntihal Raporu

İletişim