İntihal Oranı Düşürme

Merhaba arkadaşlar,

Yüksek lisans ve doktora tezlerinde intihal oranına çok dikkat edildiği bilinmektedir. Üniversitelerin çoğunluğunda intihal oranları %20 ve %30 arasında değişiyor. Hazırladığınız tezde eğer intihal varsa danışman hocanız intihal tespit programı olan Turnitin sayesinde bunu hemen anlayacaktır. Bu yüzden tez hazırlarken intihal oranına çok dikkat etmelisiniz.

İntihal Nasıl Düşürülür

Başka bir yerden aldığınız paragrafı okuyup tekrar yorumlamanız gerekmektedir. İntihale ancak bu şekilde yakalanmazsınız. Çoğu öğrenci çalışmasını hazırlarken birçok tez ve makalelerden ister istemez faydalanır. İntihal dolayısıyla kopyalama yaparken çok aşırıya kaçmamak yararınızadır. Gereğinden fazla kopyalama yaparsanız turnitin raporun da intihal oranı oldukça yüksek çıkacaktır.

İntihal Nasıl Önlenir

Aşağıda bulunan not şeklindeki örnek, aklınıza takılan bütün soruların cevabı olacağını düşünüyoruz.

Paragrafı olduğu gibi kopyalayıp sonuna kaynak yazmak sizi intihalden kurtarmaz. Aksine bu tam anlamıyla intihal demektir (Örnek, 2017: 28).

Yukarıdaki paragrafı herhangi bir tez de gördünüz ve beğendiniz. Bu paragrafı kendi teziniz de kullanmak istiyorsunuz. İşte tam burada paragrafı okuyup tekrar yorumlamanız gerekmektedir. Yukarıdaki tezinize almak istediğiniz paragrafı şu şekilde yorumlarsanız intihale yakalanmazsınız.

İntihale yakalanmamak isteyen kişiler, beğendikleri paragrafı okuyup kendileri yorumlamalıdırlar. Aynı şekilde kopyalayıp paragraf sonunda kaynak göstermek sizi intihalden kurtarmaz (Örnek, 2017: 28)

Görüldüğü üzere yukarıdaki paragrafı okuyup yorumladık. Araya kendi düşüncelerimizi de kattık. İntihal taporu yorumlama en yalın şekilde ancak bu şekilde anlatılabilirdi.

İntihal düşürmeyi nasıl yapıyoruz

İntihal düşürmeyi kelime dağarcığı geniş, yeri geldiğinde uzun paragraflar kurabilen uzman hocalarımız yapar. Hatta birkaç çalışma arkadaşımız çok daha da ileri giderek işi abartmış, Türkçedeki en az 500 tane kelimenin eş anlamlarını çalışma odasının çeşitli yerlerine yapıştırmıştır.

Hal böyle olunca, intihal düşürürken tıkanılan yerlerde, küçük notlar halindeki kelimelere şöyle bir göz gezdirmek, intihal düşürme aşamasını daha hızlı hale getirmektedir. Sonuç olarak intihal düşürme de size yardımcı olacak arkadaşlara, bu işin psikopatları diyebiliriz.

Not: İntihal düşürme yaparken tezinizin anlam bütünlüğünü bozmamak için elimizden gelen en iyi yorumlamayı yaparız.

İntihal Oranı Düşürme Fiyatları

İntihal düşürme ücreti intihal raporu sonrası verilmektedir. Tezin içeriği, intihal oranı, yüzde kaçın altına düşeceği ve teslim tarihi fiyatı etkiler. İntihal oranınızı biliyor ama İntihal Raporunuz yoksa, tezinizi bize mail atarak intihal düşürme fiyatını öğrenebilirsiniz.

Size iki farklı şekilde yardımcı olabiliriz;

1. Sadece intihal raporu almak isterseniz, gönderdiğiniz çalışmanızın intihal raporunu (ön ödeme sonrası) 1 saat içerisinde size detaylı bir şekilde gönderebiliriz.

2. Eğer intihal düşürmeyi biz yapacaksak, intihal raporu sonrası çıkan sonuç doğrultusun ücret belirlenir. Tarafınızca onaylandıktan sonra tezinizin intihal oranını %10’a kadar düşürebiliriz.

Bize ulaşın, uzman ekibimiz size yardımcı olacaktır.

Çok önemli not: İntihal Raporu alındıktan sonra (nereden alırsanız alın) tezinizi kesinlikle sistemden sildiriniz. Eğer sildirmezseniz danışman hocanız intihali kontrol ettiğinde İntihal Oranı %80-90 arası çıkacaktır. Bizim ilk dikkat ettiğimiz konu budur. Alınan rapor sonrası teziniz anında sistemden silinmektedir. Bundan dolayı ücretsiz intihal raporu veren web sayfalarından uzak durmalısınız. Alacağınız rapor kesinlikle Turnitin veya iThenticate olsun.

Tam bilgi sahibi olmak ve örnek intihal düşürmeye göz atmak için bu yazımızı da okuyabilirsiniz. İntihal Raporu

İletişim