Tez Hazırlama Merkezi

Eğitim hayatında öğrencileri zorlayan çok fazla şey vardır. Dersler, sınavlar, projeler, ödevler vs her öğrenci için gerçekten de çok zorlayıcı olur. Fakat bunlar arasında bir sıralama yapılsa birincilik elbette tez hazırlama çalışmalarına verilir. Öyle ki, günümüzde binlerce öğrenci sadece tezini tamamlayamadığı için mezun olamıyor. İşte bu noktada devreye Platon Tez Hazırlama Merkezi giriyor.

Lisans, yüksek lisans veya doktora farketmesizin tez yazma işi gerçekten de oldukça uzun ve yorucu bir süreçtir. Hele ki, tez öğrencisi halihazırda mesaili bir işte çalışıyorsa, tez için vakit ayırmak neredeyse imkansız hale gelir. Tezi yazmayı bırakın, konu belirlemek ve ön araştırma yapmak gibi başlangıçlar bile pek mümkün olmaz. Hatta birçok öğrencinin daha ilk baştan havlu attığını ve tez yazımını başlamadan bitirdiğini söyleyebiliriz.

Bazı öğrenciler, tez yazmak için o veya bu şekilde vakit bulur ve yazım işleminde ilerleme kaydeder. Tezi kabul edilebilir ve mezun da olabilir. Fakat yazılan tezin ne kadar iyi olduğu ise her zaman büyük bir soru işaretidir. Çünkü kabul edilen her tezin özgün, akademik anlamda başarılı ve profesyonel olduğunu söylemek oldukça güçtür. Bu nedenle, tez yazmak için kendi şartlarınız elverişli olsa bile Platon tez hazırlama merkezi gibi profesyonel destekler aklınızın bir köşesinde muhakkak bulunsun.

Örnek Tez Hazırlama

Tez Hazırlama Merkezi Nedir?

Tez yazımı için birçok öğrenci günümüzde bu merkezlerden destek alıyor. Her geçen zaman daha fazla öğrenci, özellikle son yıllarda sayısı artan ve kendi içinde bir sektör oluşturan bu merkezlerle iletişime geçiyor. Öğrenciler, bu merkezlerin belirlediği bir danışman ile tez hazırlama sürecini koordine ediyor ve başarılı bir tezden sonra mezun olabiliyor. Tez hazırlama merkezi bu noktada, öğrencilere baştan sona destek sağlayabildiği gibi belirli aşamalarda da yardım edebiliyor.

Tez hazırlama merkezi sayısının artması bir bakıma hizmet kalitesi için rekabeti artırıyor diyebiliriz. Fakat öte yandan, tek amacı para kazanmak olan ve öğrencileri tabiri caizse yarı yolda bırakan çok sayıda kurumun olduğunu da göz ardı etmemek gerek. Bu nedenle, öğrenciler, her zaman başarılı referansları olan; alanında uzman ve tecrübeli danışmanlar ile çalışan kurumlarla iletişime geçmelidir. Platon tez hazırlama merkezi de şimdiye kadar neredeyse Türkiye’deki bütün üniversitelerden öğrenciler ile çalışmış ve artık bir marka haline gelmiş bir kurumdur.

Tez yazım sürecinde Platon’dan destek alan öğrencilerin çok büyük bir bölümünün (yaklaşık %70) tezleri ilk seferde kabul edildi. Tezleri, ilk seferde kabul almayan öğrencilere yine destek olmaya devam ettik. Tezde istenilen düzeltmeleri en kısa sürede gerçekleştirip öğrencilerimizin mezun olması için elimizden geleni yaptık. Bu noktada, öğrencilerden ricamız, asla paniğe kapılmamaları, sürecin çok olağan olduğu ve tabii ki bize güvenmeleridir.

Unutmadan belirtmekte fayda var; teziniz için Platon tez hazırlama merkezi ile ilk etapta iletişime geçmeseniz bile, sonraki süreçlerde de kapımız size açık. Tezinizin yeniden düzenlenmesi, intihal oranını düşürme ve intihal raporu hazırlama gibi işlemler için de Platon, yine en doğru adrestir.

Örnek Tez Hazırlama 2

Platon Tez Hazırlama Merkezi ‘nde Bir Tez Nasıl Yazılır?

Tez yazımı için Platon’a başvuran öğrencilerin neredeyse her biri için farklı bir süreç işliyor. Çünkü tez konusu, akademik alan, üniversite, tez yazımında gelinen aşama vb gibi konuların her birinin ayrı ayrı ele alınması gerekiyor. Bu nedenle, tek tip bir tez hazırlama sürecinden bahsetmek zordur. Fakat genel anlama sürecin nasıl işlediğini şöyle özetleyebiliriz:

– Tez öğrencimiz, farklı iletişim kanallarından bize ulaşır ve tezini hazırlamak için bize olan talebini bildirir.

– Öğrencimizden, eğer belirlediyse tezinin konusunu, yetişmesi gereken süreyi, üniversite ve enstitü bilgisi vb gibi detayları alırız.

– Eğer henüz bir tez konusu belirlenmemiş ise öğrencimiz ile öncelikle akademik bölüm ve dereceye göre uygun bir tez konusu belirleriz.

– Platon tez hazırlama merkezi olarak öğrencimizi, tez konusu ile ilgili en bilgili ve tecrübeli danışmanımıza yönlendiririz. Tez yazım sürecinin neredeyse tamamında öğrencimizin birincil muhatabı bu danışman olacaktır.

– Tez yazım aşamasına geçilmeden önce kapsamlı bir ön araştırma yapılır. Bu adımda literatür bilgileri toplanır ve tez konusuna uygun bir şekilde düzenlenir.

– Bütün hazırlıklar yapıldıktan sonra yazım aşamasına geçilir. Bu süreç her tez için farklı olabilir. Bazen bölüm bölüm ilerlemek, bazen de tezi tek seferde yazmak uygun bir seçim olmaktadır. Fakat bütün süreçte öğrenci ve danışman sürekli iletişim halindedir.

– Tez tamamlanıp teslim edildikten sonra, öğrencinin tezini kendi üniversitesindeki danışmanına göstermesi ve onay alması istenir. Platon’un bu konuda yüksek bir başarıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Hazırladığımız birçok tez, genellikle ilk seferde kabul gördü.

– Eğer, tezin konu, içerik ve/veya şekil açısından kabul edilmeyen bir kısmı olursa Platon tez hazırlama merkezi olarak söz konusu tezle ilgili gerekli düzenlemeleri yapıyoruz.

– Öğrencilerimiz, tezini enstitüsüne teslim edip gerekli onayları aldıktan sonra yazım süreci noktalanmaktadır.

Platon olarak şimdiye kadar farklı üniversitelerden, hukuk, mühendislik, sosyal bilimler, sağlık, eğitim, spor ve daha birçok farklı alanda tezler yazdık. Konusuna göre farklı konsepte ve farklı uzunlukta sayısız tezin arkasındaki profesyonel destek olduk. Bazen sıfırdan tez hazırladık, bazen belirli bir aşamada tezi devraldık. Bazen de son adımlarda sürece dahil olduk ve tezi sunulabilir hale getirdik. Platon tez hazırlama merkezi olarak bize gelen hiçbir tezi geri çevirmedik ve her ne olursa olsun yazım sürecini başarıyla noktaladık.

Tekrar belirtmekte fayda var; her tezin kendine has bir yolculuğu oluyor. Yazım süreci birçok faktöre göre şekilleniyor. Fakat her durumda, sizin yanınızda olduğumuzu ve bütün birikimimizi ve uzmanlığımızı size destek olmak için kullandığımızı bilmenizi isteriz.

Tez Hazırlama Merkezi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Sayısı her geçen gün giderek artan bu merkezler, özellikle tez aşamasında öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor. Hatta, bazı öğrenciler daha tez aşamasına gelmeden bu merkezlerle iletişime geçip ileriye dönük planlamalar yapıyor. Fakat tez yazımında öğrenciler için hem bir destek hem de bir motivasyon kaynağı olan bu merkezlerle ilgili doğru bilinen birçok yanlış da mevcuttur.

Tez hazırlama merkezi ile henüz bir çalışması olmamış birçok öğrencinin aklında çeşitli sorular olduğunun farkındayız. Hatta internette bu kurumlarla ilgili yoğun bir bilgi kirliliğinin de olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında, öğrencilerin, bazı konularda bu kurumların çalışma sistemi ve prensipleri ile ilgili yanılgıya düştüğüne de şahit oluyoruz. Şimdi bu konuyu biraz açalım ve bilinmesi gereken hususlara değinelim.

Tez hazırlama merkezi, bir tezi her zaman öğrenci ile beraber hazırlar. Yani, kurum ile iletişime geçip tez konusunu belirtip ödemeyi yaptıktan sonra işiniz bitmiyor. Tez danışmanı ve yazarı tezinizi hazırlarken belirli periyotlarla bazen yüz yüze bazen de telefon ile iletişim kuruyorsunuz. Bu iş birliği ne kadar etkin ve verimli olursa tez o kadar başarılı olur ve kısa sürede hazırlanır.

Tez yazım ücretleri ile ilgili birçok manipülasyon yapılıyor. Öncelikle, kaliteli her ürün veya hizmette olduğu gibi kaliteli bir tezin de belirli bir ücreti olur. Bu nedenle, tez hazırlama merkezi seçiminde sadece fiyat odaklı düşünmek sizin için en büyük yanlışlardan biri olacaktır. Bunun için gerekirse bir fiyat araştırması yapmanızı ve sonradan karar vermenizi öneririz. Platon olarak kaliteli ve güvenilir hizmetin yanı sıra uygun fiyatlarımız ile de öğrencilerimizin yanındayız.

Tez yazımı, her ne olursa olsun belirli zaman alır. Bu bazen bir ay, bazen de bir yıl olabilir. Daha önce bahsettiğimiz gibi tezin yazım sürecini ve süresini etkileyen çok fazla parametre var. Bu nedenle, tez hazırlığı devam ederken sürece doğru noktalarda dahil olmalı ve elbette birazcık sabırlı olmalısınız. Platon gibi doğru bir tez hazırlama merkezi seçtikten sonra zaten sürecin sonunda mutlaka istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

Lisans, yüksek lisans veya doktora farketmeksizin hazırlanan her tez, akademik literatür için bir katkı anlamına gelmektedir. Hazırlanan tez, daha sonra ulusal ve uluslararası kaynaklarda görülmektedir. Bu nedenle, tezin kendisi kadar, hazırlık aşaması da olabildiğince profesyonel olmalıdır. Yapılan işin ciddiyetinin farkında olmalı; süreç takibi, danışman ile iletişim, zaman yönetimi gibi konularda profesyonel bir çizgide olmalısınız.

Bir diğer önemli konu da, işinizi asla şansa bırakmayın ve tez teslim süresine dikkat edin. Tez hazırlama merkezi ‘nin kendi iş planı olduğu için yoğunluğundan ötürü sizin teziniz ile hemen ilgilenemeyebilir. Veyahut, tez yazım süresi beklediğinizden fazla olabilir. Bu gibi durumlarda tezinizi enstitünüze teslim edeceğiniz sürede gecikmeler yaşanabilir. Bu nedenle, sadece süre yüzünden mağdur olmak istemiyorsanız, hemen harekete geçin tez yazım çalışmalarını başlatın.

Tez Yazımında Kalite ve Güvenin Adresi: Platon Tez Hazırlama Merkezi

Platon olarak tez yazımının ne denli önemli, titiz ve kritik bir süreç olduğunun farkındayız. Bu nedenle, bize ulaşan ve üzerinde çalıştığımız her tezde kalite, güven, gizlilik ve başarı ilkelerine göre hareket ediyoruz. Tez yazımını öğrenciler için sıkıntı, zorluk, stres ve adeta bir kaos olmaktan çıkarıyoruz. Bütün imkanlarımızı en etkin şekilde kullanarak sizlere yardımcı oluyoruz.

Tez yazımı ile ilgili bütün çalışmalarda size destek oluyor; taleplerinize ve sorularınıza en hızlı ve en doğru cevapları sunuyoruz. Siz de tez konusunda işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin ve yazım sürecini başlatın.

Bir Cevap Yazın